Bytom

Bytom, to miasto które znajduje się w centralnej części Wyżyny Śląskiej oraz na Wyżynie Miechowickiej, części Płaskowyżu Bytomsko – Katowickieg. Miasto ma swoje położenie na wysokości od 280 do 290 m nad poziomem morza, wahając się od 249 metrów nad poziomem morza w dolinie rzeki Bytomki do 346 metrów nad poziomem morza w rejonie rezerwatu Segiet.

Certyfikacja ISO 9001
http://gqcert.com/certyfikat/iso-9001/
Profesjonalna jednostka certyfikująca.
Świetni audytorzy i konkurencyjne ceny.

W całym rejonie Bytomia można znaleźć również kilka mniejszych jednostek morfologicznych. Certyfikacja ISO 9001. Centralny obszar zajmowany zostaje przez Wyżynę Miechowicką i zostaje otoczony od północnej części dolinami takimi jak: Drama, Szarlejka oraz Brynica. Z kolei, jeśli chodzi o jego część południową, to otoczony pozostaje Bytomką, zaś od wschodu Wyżyną Miechowicką przechodząc stopniowo w Wyżynę Siemianowicką. Jego część północna znajduje się na terenie Garbu Tarnogórskiego.

Pierwsze przedmieścia Bytomia miały swój początek już w czasach Średniowiecza oraz mieściły się poza murami obronnymi miasta. Nazywały się wówczas Błotnica, Dyngos, przedmieście Gliwickie i Krakowskie. Z czasem upływu lat miasto zaczęło wchłaniać pobliskie wsie, kolonie oraz osady, takie jak: Małe Pole, Duże Pole, jak i Dąbrowę Miejską.
Do roku 1922 dzielnicą Bytomia zaczął być Czarny Las, a później nazywany jako Nowy Bytom. Został on odłączony od reszty miasta przez poplebiscytową granicę.

Następnie w roku 1927 do Bytomia przyłączono Rozbark, który został w większości wchłonięty przez całe centrum. W roku 1951 w wyniku powstania reformy administracyjnej został zlikwidowany powiat bytomski. Pierwszego stycznia 1998 roku Radzionków razem z dzielnicą Rojca, został ponownie samodzielnym miastem. W latach 1945 do 1950 Bytom należał do województwa śląskiego, a z kolei w kolejnych latach (1950 do 1998) do województwa katowickiego, z kolei w okresie od 1953 do 1956 zaczął funkcjonować pod nazwą województwa stalinogrodzkiego.
Bytom jest miastem, które jest bogate w liczne atrakcje. Stare Miasto liczy ponad 750 lat. Możemy znaleźć tutaj między innymi: rezerwat drzew bukowych Segiel w Suchej Górze, rezerwat ptactwa wodnego, całoroczne centrum sportowo – rekreacyjne, turystyczna linia kolejki wąskotorowej oraz najstarszy regularnie kursujący tramwaj w całej Polsce.

Poza atrakcjami turystycznymi można znaleźć wiele miejsc, w których można wypoczywać albo zatrzymać się podczas podróży. Jednym z nich jest, niewątpliwie, Gościniec Śląski. Miejsce wręcz idealne stworzenie idealnej imprezy, urodzin, chrzcin, wesela czy komuni. Posiada naprawdę szeroką ofertę i swoje miejsce zagrzać tam mogą turyści, jak i osoby mieszkając tam na co dzień. Znajduje się w dogodnym położeniu, blisko do centrum. Tym samym uzyskujemy sporą wygodę, ponieważ wszędzie mamy blisko. Gościniec Śląski, to miejsce, które jest dobrze ułożone i odnajdą się tam zarówno osoby dorosłe, jak i najmłodsi uczestnicy ewentualnych zabaw.